Ypatingai didelį susidomėjimą Jiu Jitsu (tariama džiu džitsu) technikomis visada turėjo kariškiai, specialiųjų tarnybų darbuotojai ir policijos pareigūnai. Tai suprantama, juk 55 – 65 procentai Jiu Jitsu technikos sudaro imtynių veiksmai, t.y. sugriebimai, skausmingi veiksmai, smaugimai, pakirtimai, pasodinimai ir metimai. O dar 35 – 45 procentus technikos turinio sudaro visi galimi smūgiai rankomis ir kojomis. Kitaip tariant Jiu Jitsu – tai kombinuota kovos technika. Šis pavadinimas yra labai tikslus dar ir dėl to, kad Jiu Jitsu plačiai naudojama įvairių rūšių parankiniai daiktai, ginklai, kuriuos galima rasti buityje, gatvėje ar neštis su savimi. Ši sritis vadinama KOBUDO. Iš dažniausiai sutinkamų ginklų būtų galima paminėti Javara (lazdelė 15-30cm. ilgio), Dzio (lazda, apie 140 cm ilgio), Bo (lazda nuo 174 iki 181 cm. ilgio), Vei (virvė arba diržas) ir Tanto (peilis).

Jiu Jitsu labai tinka paprastiems žmonėms, dėl tinkamumo savigynai, jo arsenale yra veiksmų, kuriuos užtikrintai gali naudoti tiek silpnesnio, tiek ir stipresnio fizinio pasiruošimo žmonės. Taip pat derėtų paminėti, kad Jiu Jitsu veiksmus naudoja ir specialiųjų tarnybų darbuotojai (policijos pareigūnai, kariškiai ir pan.), nes jo arsenale yra nemažai vedimo, surakinimo, neutralizavimo ir kitų technikų, skirtų greit nukenksminti tvarkos pažeidėją. Šiai dienai yra labai daug įvairių Jiu Jitsu mokyklų, paplitusių po visą pasaulį. Jiu Jitsu besitreniruojančių žmonių skaičius nuolat auga, ir šis savigynos būdas tampa vis populiaresnis dėl to, kad jis apima visus žinomus kovos būdus. Be to, Jiu Jitsu apjungia stiprią techniką, senovės samurajų filosofiją ir praktiškumą, leidžiantį jį naudoti sudėtingose situacijose. Būtent dėl to Jiu Jitsu laikomas vienu stipriausiu kovos menu visame pasaulyje.

Pagrindinės Jiu Jitsu technikos dalys: Ukemi-waza – kritimų technika; Kansetsu-waza – laužimų, skausmingų taškų technika; Uke-waza – gynybos technika, Atemi-waza – smūgių į pažeidžiamus kūno taškus technika; Nage-waza – metimų technika; Katame-waza – išlaikymų, veiksmų parteryje technika; Sutemi-waza – technika, atliekama krentant; Kobudo – technika su ginklais.

Kovos menai